İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 HAZİRAN 2022, PAZAR   

2

BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 15.07.2014   Güncellenme Zamanı: 21.08.2014 09:27:31  Yayınlayan Birim: ERZURUM ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 16.07.2014 13:03:04

KAYAKLA ATLAMA KULELERİNİNDE MEYDANA GELEN GÖÇÜKLE İLGİLİ OLARAK ŞUBE BAŞKANIMIZ İLHAN TOHUMCU BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

BASIN AÇIKLMASI

  Atlama Kulelerinde meydana gelen heyelan sonucu 5 atlama kulesinin 3`ü yerle bir oldu. Konu ile ilgili açıklamada bulunan İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şube Başkanı İlhan Tohumcu "Afet komisyonunun konu ile ilgili olarak görevlendirildiğini ve incelemelerin gerekli izinler alındıktan sonra başlayacağını" belirtti. 

Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraber göçüğün gerçekleştiği bölgelerde kısa süreli incelemede bulunan ve toprak kaymasının hala devam ettiğini ve acilen yetkililer tarafından gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirten Tohumcu; "can kaybı olmamasının büyük bir şans olunduğunu" bildirdi.


Böyle büyük bir yatırım yapılırken gerekli zemin etüdlerinin titizlikle yapılması gerektiğini ve projelerin buna göre uygulamaya konulmuş olmasının gerekliliğinden bahseden Tohumcu, "Pojeler ve uygulamada hata olup olmadığı komisyon tarafından hazırlanacak rapor sonrası belirlenecektir, hata veya ihmal varsa bunun sorumlularına gerekli cezanın uygulanması hususunda takipçi olacağımızı kamuoyuna duyururuz." dedi


Okunma Sayısı: 211

Erzurum Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.