İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 HAZİRAN 2022, PAZAR   

14

İMAR KANUNU HAKKINDA TOPLANTI YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 24.07.2013   Güncellenme Zamanı: 13.03.2014 13:43:08  Yayınlayan Birim: ERZURUM ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 24.07.2013 10:25:46

Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği Konulu Toplantı Yapıldı

Odamızın öncülüğünde, Proje Müellifi Mimar ve İnşaat Mühendisleri, Yapı Denetim kuruluşu temsilcileri ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Personelinin katılımıyla, İnşaat Mühendisleri Odasında toplantı düzenlendi. Toplantıya mimarlar odası Başkanı Vedat Borulu, Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı denetim Şb. Müd. V. Özgür Bildirici ve İl Müdürlüğü Yapı denetim çalışma birimi personeli, Yapı Denetim Firma Temsilcileri ve Erzurum da Proje yapan Proje Müellifi Mimar ve İnşaat Mühendisleri katıldı.

Odamız Sekreter Üyesi ve Oda Yapı Denetim Komisyon Başkanı İlhan Tohumcu; "Yapı Denetimin Firması, Proje Müellifi ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü arasından yapım ve denetimin koordinasyonunun artması, Erzurum`un yapım sektörünün bugünden daha iyi hale gelmesi, çalışmaların organizeli yürütülebilmesi için İnşaat Mühendisleri Odası olarak kapsamlı katılımı olan bu toplantıyı düzenlediklerini, yapının proje onayından iskânının alınmasına kadar geçen süreçte yapı denetim ile ilgili oluşabilecek sorunların bu toplantılar vesilesiyle çözüme kavuşturulabileceğini" söyledi.

 

Ayrıca 01.06.2013 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine de değinen Tohumcu, "31 Mayıs 2013 tarihi itibariyle Büyükşehir Belediyesinin Yönetmeliğinin İptal olduğu ve Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği`nin Erzurum`da oluşturduğu bazı problemlerin çözümü için Erzurum Büyükşehir Belediyesinin konuya el atarak kendi "Tip İmar Yönetmeliği"ni acilen hazırlatıp Bakanlık onayına sunması gerekliliği"ni vurguladı. 


Okunma Sayısı: 624

Erzurum Şube Kaynaklı Düzenlenmiş Eğitimler-Seminerler »
Tüm Düzenlenmiş Eğitimler-Seminerler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.