İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 HAZİRAN 2022, PAZAR   

32

TOKİ İNŞAATINDA MÜHENDİSLERE YAPILAN MENFUR SALDIRIYI KINIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 28.04.2015   Güncellenme Zamanı: 04.06.2015 15:53:17  Yayınlayan Birim: ERZURUM ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 28.04.2015 21:13:40

27.04.2015 Tarihinde Aşkale TOKİ Şantiyesinde projesine uygun daha güvenli yapıların ortaya çıkması için tüm sorumluluğu üzerine alıp görevini layıkıyla yerine getirebilmek için çaba gösteren Kontrol Mühendisi meslektaşlarımızın taşeron işçiler tarafından saldırıya uğradıklarını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Projeyi doğru uygulatmak için çaba sarf eden meslektaşlarımıza yapılan bu çirkin saldırı kabul edilemez. 

Yapılan imalatta hiçbir sorumluluğu olmayan, hatalı veya eksik yapılan imalatların yüzlerce kişinin canına mal olabileceğini düşünmeyen, sadece alacağı ücretin hesabını yaparak imalatları geçiştirmeye çalışan zihniyetteki şahısların piyasada çalışmalarına hiçbir şekilde müsaade edilmemelidir. 
Yapılması gereken; bu olaya karışan işçilerin ivedilikle işlerine son verilmesi ve inşaat mühendisi arkadaşlarımıza görevlerini daha iyi yapabilecekleri ortamın sağlanmasıdır. 

Gerçekleşen bu kötü hadisenin başka şantiyelerde bir daha yaşanmaması en büyük temennimizdir. Saldırıya uğrayan mühendis arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, bu olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.
Saygılarımızla 

İnşaat Mühendisleri Odası 
Erzurum Şubesi 
Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 159

Erzurum Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.