İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 HAZİRAN 2022, PAZAR   

6

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

    Yayına Giriş Tarihi: 18.02.2015   Güncellenme Zamanı: 08.01.2016 09:27:17  Yayınlayan Birim: ERZURUM ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.02.2015 18:03:18

17.02.2015 tarihinde Erzurum İli Aziziye İlçe Belediyesinde saat:13:00 sularında, Aziziye Belediye Başkanımız Sn. Muhammet Cevdet ORHAN ve Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Üst Kurul Delegemiz olan İlhan Umut AKDAŞ toplantı halindeyken, başkanlık makamına giren bir şahıs tarafından silahla yaralama eylemi gerçekleştirilmiştir.

Bu saldırıda, Belediye Başkanı Sn. Muhammet Cevdet ORHAN bacağından yaralanmıştır. Silahın tutukluk yapması, çok daha vahim sonuçların ortaya çıkmasını engellemiştir. Acilenhastaneye kaldırılan Belediye Başkanımızın sağlık durumunun iyi olduğu bilgisi alınmıştır. Yaralanan belediye Başkanımız Muhammet Cevdet ORHAN ve Başkan Yardımcımız İlhan Umut AKDAŞ`a  acil şifalar dileriz.

Kurum yetkilileri, birilerinin kanuna uygun olmayan, akla ve mantığa sığmayan isteklerini yerine getirmedikleri için bu gibi saldırılara maruz kalmamalıdır. Şehrimize hizmet eden mühendis arkadaşlarımızın bu şekilde bir saldırıya uğramaları kabul edilemez.  Bundan sonraki süreçte güvenlik zaafının ortadan kaldırılması, hizmet noktasında bulunan yöneticilerimiz ve meslektaşlarımız için daha fazla güvenlik önleminin alınması gerektiğini vurgulamak isteriz.

Kısa sürede yakalanan saldırgan emniyetteki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilmiştir. Türk adaletinin bu saldırgana en ağır cezayı vereceğinden şüphemiz yoktur. 

Saygılarımızla

 

İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi

Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 110

Erzurum Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.